4 IULIE TRADIȚIA „SIMPHONY SPARKS & STARS” REVENE ÎN GOLDUL PENSACOLA | Levin Papantonio Rafferty - Firmă de avocatură pentru vătămări corporale

4 IULIE TRADIȚIA „SMPHONY SPARKS & STARS” SE REINTORCE ÎN GOLDUL PENSACOLA

În această XNUMX iulie, vino să sărbătorești țara, comunitatea și armata noastră cu un concert gratuit cu Orchestra Simfonică din Pensacola! Aduceți-vă scaunele și păturile și bucurați-vă de spectacolul captivant, potrivit pentru familii Symphony, Sparks, & Stars” de pe frumosul Golf Pensacola, prezentat de avocat Peter J. Mougey of Levin Papantonio Rafferty firma de avocatură

Concertul face parte dintr-o zi plină de distracție de Ziua Independenței la Parcul Maritim Comunitar din Pensacola și de-a lungul malului vibrant al orașului, în centrul orașului, la Amfiteatrul Hunter. Mulțumiri speciale orașului Pensacola pentru utilizarea Amfiteatrului Hunter.

Sărbătorind în adevăratul spirit al Zilei Independenței

După cum este tradiția, acest concert captivant și prietenos cu familia începe la ora 7:30, cu prezentarea culorilor de către Corpul Marin al Statelor Unite, urmată de imnul național și avioanele marine ale Statelor Unite care țipă deasupra golfului pentru un survol fantastic. În urma pasajului, Simfonia Pensacola se va lansa într-un spectacol patriotic, care include imnurile de luptă pentru fiecare ramură a serviciului militar pentru recunoașterea celor care au slujit țara noastră. Seara se încheie cu a 33-a Sertoma anuală focuri de artificii— cel mai mare foc de artificii de pe Coasta Golfului!

Mougey a abordat pentru prima dată Pensacola Symphony Orchestra în 2015 pentru a susține un concert deschis pentru comunitate pe XNUMX iulie. Evenimentul a devenit o tradiție și o parte importantă a sărbătorilor anuale de Ziua Independenței din Pensacola.

„Symphony Sparks & Stars evidențiază toate marile atuuri ale orașului nostru – armată, malul mării și cultura bogată”, a spus Mougey. „Sunt încântat să fac parte din acest concert o tradiție pe Coasta Golfului în ultimii șapte ani, iar firma de avocatură Levin Papantonio Rafferty se angajează să facă din acesta un eveniment distractiv și patriotic pentru comunitate.”

Atât de multe moduri de a te bucura de Symphony Sparks & Stars

Locuitorii patriotici din Pensacola nu trebuie să aștepte concertul pentru a se bucura de distracția din centrul orașului din XNUMX iulie. Sertoma și Țara pisicilor 98.7 va găzdui distracție înaintea artificiilor în Piața Sevilia în timpul zilei. Familiile se pot bucura și de un eveniment gratuit în interiorul Stadionul Blue Wahoos. Spectacolul Orchestrei Simfonice din Pensacola va continua în direct Blab TV, pe marele ecran de pe stadionul Wahoos și mai departe NewsRadio 92.3 / AM1620 și 95.3.

Găsiți mai multe informații despre Symphony Sparks & Stars pe pagina noastră de Facebook https://www.facebook.com/SymphonySparksAndStars sau contactând organizatorii evenimentelor LPR la sparksandstars@levinlaw.com.

Despre Peter Mougey

Peter Mougey este acționar și președintele departamentului de Valori Mobiliare și Litigii în Afaceri al lui Levin Papantonio Rafferty. Recunoscut drept unul dintre cei mai buni 100 de avocați de judecată din Florida, un super avocat din Florida și cei 500 dintre cei mai importanți avocați ai țării de la Law Dragon, dl Mougey și-a dedicat cariera susținerii drepturilor persoanelor împotriva celor mai mari companii din lume. Cel mai recent, în Litigiul Național de Opiacee cu Rețetă MDL, dl Mougey a fost selectat pentru a servi ca Co-Lider al cazului Distribuitorului și face parte din Comitetul Executiv al Reclamantului. Dl Mougey a fost creditat drept unul dintre negociatorii cheie în acordul de 26 de miliarde de dolari cu inculpații din acest caz.

Pe lângă practica sa de avocatură, Peter și soția sa Katrina continuă să servească comunitatea noastră ca fondatori ai următoarelor proiecte comunitare:

  1. 2021-Prezentă - Heart of Pensacola - concentrându-se pe insecuritatea nutrițională.
  2. 2016–Prezentă - The Symphony Sparks & Stars – sărbătoarea 4 iulie.
  3. 2015-Prezentă - Proiectul de înfrumusețare Palafox Downtown – Colaborând cu comunitatea noastră juridică locală, am adoptat aproape treizeci de paturi de flori de-a lungul Palafox pentru a înfrumuseța și mai mult centrul orașului.
  4. 2015-2019 – Mougey Serve for a Cause / Real Men Wear Pink - a strâns aproape 100,000 USD pentru a aduce conștientizarea și sprijinul financiar pentru pacienții cu cancer chiar aici, în comunitatea noastră.

Despre Levin Papantonio Rafferty

Firma de avocatură pentru vătămare corporală Levin Papantonio Rafferty Proctor Buchanan O'Brien Barr & Mougey, PA, (LPR) reprezintă persoanele rănite din Pensacola – și lumea – din 1955. Firma sprijină și încurajează cei 200 de angajați ai săi să se implice într-o comunitate extinsă. mobilizare. Până în prezent, angajații LPR au donat peste 75 de milioane de dolari unor organizații de caritate, precum și zeci de mii de ore din timpul lor.

Pentru informații suplimentare, vizitați levinlaw.com sau sunaţi-850 435-7000.

Despre Pensacola Symphony Orchestra

Acum, la al 96-lea sezon, Pensacola Symphony Orchestra este dedicată promovării bunăstării comunității Greater Pensacola prin excelență în muzica simfonică live și învățarea pe tot parcursul vieții prin activități muzicale antrenante. Orchestra susține 13 concerte în fiecare sezon, inclusiv mai multe evenimente comunitare gratuite. Prin programul Beyond the Stage al organizației pentru implicarea comunității, muzicienii împărtășesc peste 140 de experiențe muzicale semnificative anual în cartiere, școli, spitale, galerii și unități de îngrijire paliativă. Sprijinul generos al comunității permite organizației să ajungă la peste 50,000 de persoane în fiecare an.

Pentru informații suplimentare, vizitați pensacolasymphony.com sau sunaţi-850 435-2533.