Vă mulțumim pentru hrănirea copiilor noștri: Succesul strângerii de fonduri „Cina pe teren” arată inima uriașă a Pensacola pentru deșerturile alimentare locale | Levin Papantonio Rafferty - Firmă de avocatură pentru vătămări corporale

Vă mulțumim pentru hrănirea copiilor noștri: Succesul strângerii de fonduri „Cina pe teren” arată inima uriașă a Pensacola pentru deșerturile alimentare locale

Peter Mougey, un avocat local cu Levin Papantonio Rafferty Proctor Buchanan O'Brien Barr & Mougey, PA (LPR), are un mesaj de recunoștință pentru Pensacola: „Vă mulțumim că ne-ați hrănit copiii.”

Mougey și soția sa, Katrina, împreună cu firma de avocatură, au fost sponsori ai evenimentului de strângere de fonduri „Dinner on the Grounds” din Heart of Pensacola, care a avut loc pe 14 aprilie. Bazat pe o adunare din sud de la fermă la masă care a început în anii 1930 (prin oameni care știau cu adevărat despre vremuri grele), acest eveniment a generat peste 530,000 USD pentru a-i ajuta pe cei aflați în nevoie și pentru a combate inegalitatea nutrițională în județul Escambia.

Încasările din eveniment vor contribui la furnizarea de hrană sănătoasă celor care trăiesc în „deșerturile alimentare” locale (cartiere fără acces sau fără acces la produse proaspete și alimente sănătoase) și vor beneficia de eforturile de educație și cercetare ale Asociației Americane a Inimii.

„Este profund îngrijorător faptul că un procent mare dintre copiii comunității noastre trebuie să meargă la culcare și la școală înfometați”, spune Mougey, partener senior LPR, filantrop și motor pentru schimbarea socială. „Este inacceptabil, mai ales într-o zonă care s-a bucurat de atât de mult succes. De aceea am fost atât de mulțumit de rezultatul acestui eveniment. Comunitatea nu doar „a apărut”. V-ați deschis inimile într-un mod uimitor și ați strâns mult mai mulți bani decât am anticipat vreodată.”

Ajutorul este cu disperare nevoie. Șaptezeci și cinci la sută dintre copiii din județul Escambia se califică pentru prânzuri gratuite sau la preț redus și, de multe ori, mulți nu știu de unde vine următoarea lor masă. Șaizeci și doi la sută din locuitorii județului Escambia trăiesc în „deșerturi alimentare”. Și, în parte, din cauza lipsei de acces, 60% din comunitatea noastră suferă de obezitate, iar 40% dintre adulți suferă de boli de inimă.

Produsele sănătoase sunt scumpe, iar costurile continuă să crească. În prezent, aproximativ 35% dintre persoanele cu venituri mici se confruntă, de asemenea, cu un acces scăzut la alimente sănătoase. Există chiar și cartiere la nivel local în care acest număr depășește 50 la sută.

„Avem tendința de a ne gândi la foame ca la ceva care se întâmplă „în altă parte”,” spune Mougey. „Este greu de imaginat că mulți dintre tinerii noștri trebuie să studieze pentru teste pe stomacul gol, fără să știe de unde va veni următoarea lor masă. Este greu de crezut că atât de multe familii sunt forțate să se umple cu calorii goale care perpetuează un ciclu de probleme de sănătate în curs de desfășurare.”

Heart of Pensacola – pe care Mougeys l-a co-fondat împreună cu Asociația Americană a Inimii (AHA) și alți lideri – oferă deja cutii și rucsacuri săptămânal cu fructe, legume, cereale integrale și gustări sănătoase pentru peste 500 de familii din comunitatea noastră. Copiii de vârstă școlară primesc săptămânal un rucsac plin cu alimente hrănitoare pentru a-i ajuta să treacă în weekend. Încasările din Dinner on the Grounds vor contribui la extinderea acestor eforturi.

În plus, susținătorii Heart of Pensacola strânseseră anterior aproximativ 350,000 de dolari în numerar și 500,000 de dolari în donații „în natură” în ultimele șase luni – ceea ce, adăugat la veniturile din Dinner on the Grounds, aduce totalul la aproximativ 1,380,000 de dolari.

Mougey spune că revărsarea de sprijin din partea comunității a fost uimitoare. „Oamenii au ajutat la Dinner on the Grounds în nenumărate moduri, în afară de cumpărarea unui bilet la eveniment”, spune el. „Au dat bani și și-au oferit voluntar timpul, energia, creativitatea și puterea mentală. Mulți cetățeni au fost inspirați de ceea ce s-a întâmplat până acum și caută modalități de a se implica activ.”

Strângerea de fonduri este doar primul pas. Urmează implementarea, inclusiv o componentă educațională puternică, menită să învețe oamenii din comunitatea noastră despre mâncare.

„Cina pe teren a fost mai mult decât un eveniment; a fost începutul unei mișcări”, spune el. „A căpătat o viață proprie. Tot felul de grupuri diferite din comunitatea noastră s-au reunit și și-au creat propria sinergie. Acum suntem cu toții conectați într-un mod nou.”

Mougey adaugă că a învățat multe despre spiritul dăruitor al Pensacola și despre importanța comunității din succesul acestui eveniment și despre toate activitățile care au condus la acesta:

Comunitatea contează (poate mai mult ca niciodată). „Acest eveniment de strângere de fonduri a stabilit recorduri pentru Pensacola”, spune Mougey. „Dacă am învățat ceva din ultimii doi ani, este să îmbrățișăm și să apreciem lucrurile importante din viață. Aceasta este casa noastră. Concetăţenii noştri sunt familia noastră. Le datorăm lor și nouă înșine să creăm o Pensacola mai bună.”

Egalitatea nutrițională este fundația unei comunități înfloritoare. Mâncarea este combustibilul care ajută un cetățean să iasă din sărăcie. Este legat de sănătatea pe termen lung, de rezultate educaționale și de vieți de succes. Nu ne putem permite să-l ignorăm.

Nu trebuie să lăsăm niciun cetățean în urmă. „Pensacola nu poate continua ritmul de succes de care ne bucurăm atunci când segmente mari ale comunității se luptă cu insecuritatea alimentară”, spune Mougey. „Aceasta nu este doar o chestiune de conștiință. Este nesustenabil din punct de vedere economic.”

Chiar e nevoie de un sat. Acesta este doar un eveniment într-un efort continuu. Heart of Pensacola își unește forțele cu o serie de organizații pentru a hrăni familiile înfometate pe tot parcursul anului: AHA, LPR, mană, Spitalul Baptist, Clinica Sănătate și Speranță, Sănătate comunitară Northwest Florida, Institutul Comunitar Studer, Districtul școlar al județului Escambia, și Pensacola Big Game Fishing Club pentru a numi doar câteva. O colaborare excelentă este cheia.

Fiecare copil este copilul nostru. Așa trebuie să-i vedem pe toți copiii din Pensacola, spune Mougey. „Ca cetățeni, comunitatea noastră este responsabilitatea noastră”, adaugă el. „Când ne schimbăm mentalitatea către una de proprietate, ne îndemnăm să luăm măsuri reale. Valorile noastre nu ne vor permite să nu facem ceva pentru a-i ajuta pe cei mai vulnerabili dintre noi.”

Să fii acela. Este ușor să vă exprimați îngrijorarea cu privire la probleme precum inegalitatea nutrițională și să presupunem că „altcineva” le va rezolva, spune Mougey. Mesajul lui este simplu: „Nu aștepta. Că altcineva nu poate apărea niciodată. Fii cel care face lucrurile. Daca nu tu, atunci cine? Daca nu acum, atunci cand? Vă rugăm să răspundeți la apel.”

Nu subestima niciodată puterea unei comunități implicate. Privind ceea ce am realizat până acum, este clar că Pensacola este o forță care trebuie luată în considerare. Sunt multe ce putem face pentru a-i ridica pe cei care se luptă. Am arătat cât de mult ne pasă... să menținem impulsul.

„Aș dori să aduc un accent special sponsorilor de top ai Dinner on the Grounds, precum și restaurantelor și bucătarilor care și-au împărtășit cadourile culinare cu participanții”, adaugă Mougey. „Toți au jucat un rol esențial în succesul acestui eveniment.”

Restaurante și bucătari participanți

Noah Tomko, Chef de Partie, Boka, Chicago, IL

John Huggins, bucătar de bucătărie, The Fish House

Jason Duckworth, Bucătar Executiv, Cartierul Sevilla

Daniel Watts, Bucătar Executiv, Classic City Catering

Amy Potmesil, bucătar executiv, The Well

Rudy Rudolph, Bucătar Executiv, Clubul de Yacht Pensacola

Jody Salway, bucătar executiv, The Macaron Ladies

Justine Gudmundson-McCain, bucătar executiv de patiserie, Bluejay's Bakery

Jordan Hewes, Bucătar Executiv, Brutărie Craft Gourmet

Sponsori de top

Levin Papantonio Rafferty

Legea Spencer

HCA Florida West Hospital

Înglobează Spitalul de Recuperare a Sănătății

Asistență medicală baptistă

Florida Power & Light

Grupul Auto Pasul Unu

Bijutieri Beré

Prin reunirea forței deplină pentru a rezolva problema inegalității nutriționale, spune Mougey, Pensacola a demonstrat că este o comunitate angajată, implicată și plină de compasiune.

„Am arătat cât de mult ne pasă”, spune el. „Acum, să continuăm să lucrăm pentru a ne asigura că eforturile noastre au cel mai mare impact asupra sănătății, educației și bunăstării pe termen lung a tuturor cetățenilor din Pensacola.”

# # #

Despre Levin Papantonio Rafferty

Firma de avocatură pentru vătămare corporală Levin Papantonio Rafferty Proctor Buchanan O'Brien Barr & Mougey, PA, reprezintă oamenii răniți din Pensacola din 1955. Firma sprijină și încurajează cei 200 de angajați ai săi să se angajeze în activități extinse. sensibilizare comunitară. Până în prezent, angajații LPR au donat peste 75 de milioane de dolari unor organizații de caritate, precum și zeci de mii de ore din timpul lor.